כשאבק המלחמה ישקע לא מן הנמנע שנשוב לעסוק גם בסוגיות החברתיות ובמשבר הדיור בישראל.  בעיית הדיור בישראל מחייבת מחשבה ופתרון "מחוץ לקופסא" .

מכירת נכס באמצעות מכרז הינה שיטה נפוצה ופשוטה יחסית שיתרונות רבים בצידה. בשוק הנדל"ן קיימות גרסאות שונות לשיטת המכר באמצעות מכרז. אחת הגרסאות הפחות מוכרות הינה שיטת המכרז היורד המכונה גם "מכרז הולנדי

במדריך זה, נקח אותך צעד צעד לאורך כל הדרך, החל מהרגע שבו החלטת להשכיר את הדירה שברשותך, נמשיך לשלב שבו השוכרים ייכנסו בשעה טובה לדירה, וכמובן נסיים בשלב שבו השוכרים מסיימים את תקופת השכירות ומחזירים לרשותך את הדירה כשהיא במצב טוב ותקין, וכמובן כשהיא נקייה מחובות.

מוכרים נכס או מגרש? רוצים להשיג עבורם מחיר גבוה? ישנה דרך המציעה תהליך שונה מהמקובל, יעיל, חסכוני ופשוט למכירת הנכס, וחשוב מכול – תוך מקסום שווי הנכס. לתהליך קוראים 'הזמנה להציע הצעות' או 'מכירה במעין מכרז באמצעות בא-כוח'.

פרויקט תמ"א 38 הפך להיות יותר ויותר נפוץ בערים במרכז הארץ, דיירים אשר מעוניינים לשפר את רמת מחייתם פונים לקבלן שבתמורה להשבחת הנכסים שלהם מקבל היתרי בניה על גג המבנה או לחילופין בפרויקטים של תמ"א 38 (2) הורסים את המבנים הקיימים ותחתיהם מקימים מבנים חדשים בעלי מספר יחידות דיור גדול יותר.